درمان خروپف به روش جراحیUPPP

uppp عمل جراحی درمان خروپف یا Uvulopalatopharyngoplasty یکی از روش های جراحی متداول درمان آپنه انسدادی خواب (OSA) است.

انواع جراحی برای درمان خروپف زمانی به بیمار پیشنهاد می شود که انواع روش های غیر تهاجمی درمان خروپف نتوانسته اند این اختلال را برطرف نمایند.به جز این مورد استفاده از درمان های موقت مانند cpap می تواند در بلند مدت خسته کننده و طاقت فرسا باشد به همین دلیل  بیشتر بیماران مبتلا به خروپف به دنبال درمان قطعی خروپف هستند. روش های مبتنی بر جراحی معمولا جز درمان های دائمی به شمار می روند. با توجه به علت ایجاد این اختلال و شرایط بیمار پزشک بهترین روش را به او پیشنهاد می کند. UPPP ، در این روش پزشک جراح راه هوایی شما را با برداشتن بخشی از بافت پشت گلو بیشتر می کند.

در مان خروپف

درمان خروپف در افرادی که مبتلا به آپنه انسدادی خواب یا OSA هستند بسیار مهم است.خروپف ممکن است یک ناراحتی ساده به نظر برسد، اما پیامدهای سلامتی آن می تواند بسیار جدی تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. افرادی که به طور منظم خروپف می کنند ممکن است از مشکلات خواب مانند بی خوابی، خستگی مفرط و مشکلات تنفسی در طول شب رنج ببرند. این اختلالات خواب می تواند منجر به کاهش کیفیت زندگی، کاهش عملکرد شناختی و افزایش خطر تصادف شود.  اما خروپف مزمن می تواند آسیب شناسی های جدی تر دیگری مانند آپنه خواب را پنهان کند.

 

uppp عمل جراحی درمان خروپف

افراد مبتلا به آپنه خواب به معنای واقعی کلمه می توانند ده ها، اگر نه صدها بار، در طول شب بدون اینکه متوجه شوند از خواب بیدار شوند و در طول روز آنها را خسته کنند.(آیا خروپف خطر ناک است را مطالعه نماییذ)

بررسی اجمالی جراحی uppp عمل جراحی درمان خروپف:

 داخل دهان با و بدون لوزه – در طی جراحی UPPP، جراح بافت داخل دهان شما را برمی دارد و شکل آن را تغییر می دهد و فضا را باز می کند تا بتوانید راحت تر نفس بکشید. این نوع عمل جراحی داری دوره استراحت و شامل مراقبت های بعد از عمل می شود. این نوع درمان خروپف  شامل دوره استراحت و مراقبتهای بعد از عمل می شود. ممکن است بیمار تا چند روز بعد از عمل احساس در و ناراحتی در داخل حلق خود داشته باشد.

uvulopalatopharyngoplasty (جراحی UPPP) به چه صورت انجام می شود؟

Uvulopalatopharyngoplasty جراحی  درمان خروپف است که راه هوایی شما را با برداشتن یا تغییر شکل بافت گلو (حلق) باز می کند. به آن UPPP نیز می گویند. اگر آپنه انسدادی خواب (OSA) دارید، ممکن است به UPPP نیاز داشته باشید.

UPPP بافتی را که راه هوایی شما را مسدود کرده است، از بین می برد تا بتوانید راحت تر نفس بکشید (و بخوابید). جراح شما ممکن است تمام یا بخشی از موارد زیر را بردارد:

  • کام نرم: گوشت نرم در پشت گلو که از ساختار استخوانی سخت در سقف دهان (کام سخت) امتداد می یابد.
  • Uvula: بافتی به شکل اشک که در پشت گلو آویزان است.
  • لوزه ها: دو تپه گوشتی در پشت گلو.

UPPP ممکن است یک روش مستقل باشد. اغلب، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی UPPP را در کنار سایر روش ها انجام می دهند که مشکلات ساختاری ایجاد کننده آپنه خواب را نیز اصلاح می کند. اگر بافتی که در شب فرو می ریزد در پشت گلو باشد، UPPP ممکن است کمک کند. اگر مشکلات ساختاری در حفره بینی، دورتر از گلو یا جاهای دیگر دارید، ممکن است به جراحی های مختلف یا اضافی نیاز داشته باشید.هزینه درمان خروپف در این روش با توجه به عواملی مانند هزینه مسوب، هزینه اتاق عمل و بیمارستان،  هزینه هتلینگ بیمارستان، دستمزد پزشک متفاوت است. 

uppp عمل جراحی درمان خروپف

 عمل جراحی UPPP برای درمان خروپف چه زمانی انجام می شود؟

اگر درمان‌های غیر تهاجمی برای مدیریت آپنه خواب OSA جواب نداده باشند، UPPP ممکن است یک گزینه باشدکه توسط پزشک معالج تان به شما پیشنهاد خواهد شد. درمان های خط اول شامل دستگاه هایی هستند که راه های هوایی شما را باز می کنند، مانند دستگاه CPAP و کاهش خروپف. (درمان خروپف با دستگاه CPAP )

در شرایط حاد از uppp عمل جراحی درمان خروپف برای افرادی که دچار اضافه وزن هستند تجویز می شود. اضافه وزن و چاقی از عوامل تشدید کننده ایجاد اپنه خواب و خطر OSA هستند.

جراحی uppp برای درمان خروپف شما را متحمل درد و خونریزی می نماید. این روش دوره نقاهت و استراحت قابل توجه و به مراقبت ویژه بعداز عمل نیازمند هستید.

درمان قطعی خروپف با لیزر

در این روش تنها با چند جلسه درمانی بدون درد و خونریزی و دوره نقاهت و یا انجام مراقبت خاص بعد از عمل می توانید بطور قطعی خروپف خود را درمان نمایید. در این مرکز درمان خروپف با لیزر فوق پیشرفته فوتونا انجام میشود.

در اولین فرصت با شماره تلفن مرکز درمان خروپف تماس بگیرید ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که اقدام به درمان این اختلال خواب خود نمایید. اگر سوالاتی در مورد قیمت درمان خروپف با لیزر دارید میتوانید بصورت برخط تمامی سوالات خود را با کارشناسان مطرح نمایید.در این مرکر درمان لیزری خروپف توسط  پزشک متخصص خروپف در تهران صورت میگیرد.

 

Telegram
Reddit
Twitter
WhatsApp
Email
LinkedIn
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x
پیمایش به بالا