درمان قطعی خروپف امکان پذیر است بدون درد و کاملا سرپایی

درمان قطعی خروپف در خواب بدون درد2023

درمان قطعی خروپف صد در صد امکان پذیر است!درمان قطعی خروپف با لیزر با کاهش حجم بافت های نرم گلو که در هنگام خواب ارتعاش می کنند خروپف شما را بطور قطعی درمان می کند.

خروپف می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کج بودن تیغه بینی، بزرگ شدن شاخک های بینی، چاقی، مصرف الکل، مصرف سیگار، ناهنجاری های آناتومیکی و وضعیت خواب باشد.

هنگامی که این عوامل در بدن فرد ایجاد می شوند، راه هوایی تا حدی مسدود می شود و صدای خروپف ایجاد می شود.

شناسایی علت خاص خروپف برای یافتن مناسب ترین درمان ضروری است.

درمان قطعی خروپف

درمان قطعی خروپف با روش های متفاوتی ممکن است. به دلیل مشکلات فراوانی که افراد درگیر با این اختلال با آن مواجه می شوند تلاش و پیگیری برای یافتن راه درمان در اکثر این افراد مشهود است.

برای پیدا کردن بهترین روش درمان خروپف در خواب  لازم است با عوامل ایجاد خروپف آشنا باشید. خروپف، یک اختلال خواب پر سر و صدا و مزاحم، زندگی و روابط میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد.

در حالی که ممکن است به نظر یک مشکل آزاردهنده بی ضرر باشد، خروپف مزمن می تواند پیامدهای مهمی بر روی سلامتی فرد و شریک خواب آنها داشته باشد.

از اختلالات خواب گرفته تا خستگی در طول روز و خطرات بالقوه سلامتی از جمله ایست تنفسی و آپنه خواب(آیا خروپف خطرناک است را مطالعه کنید)، یافتن راه حلی موثر برای درمان خروپف بسیار مهم است.

در سال های اخیر، درمان قطعی خروپف با لیزر به عنوان یک روش  امیدوارکننده برای درمان خروپف مطرح شده است.

این مقاله به بررسی :

 • علل و عواقب خروپف می پردازد
 •  روش نوین لیزر درمانی به شما معرفی می کند
 •  فرآیندهای این درما را تشریح می‌کند
 • مزایا و خطرات بالقوه را مورد بحث قرار می‌دهد
 • میزان موفقیت و تجربیات بیمار را ارائه می‌کند

 در نهایت درمان لیزری را به عنوان راه‌حل قطعی برای خروپف معرفی می‌کند.

بطور کلی میتوان عوامل زیر را در ابتلا به خروپف تاثیر گذار دانست.

 •  اضافه وزن داشتن می تواند موجب خروپف در خواب شود
 • نوشیدن الکل قبل از خواب
 • نحوه قرار گیری بدن در زمان خواب
 • سیگار کشیدن
 • کم خوابی و اختلالات خواب
 • مشکلات بینی و سینوس ها
 • آپنه انسدادی خواب

با شناسایی عامل یا عوامل ایجاد خروپف انتخاب درمان قطعی خروپف در خواب بسیار دقیق تر خواهد بود.

درمان قطعی خروپف در خواب
درمان قطعی خروپف در خواب

درمان خروپف، یک اختلال خواب رایج

خروپف یک اختلال خواب است که زندگی شخصی و خواب آرام میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد.

مشخصه آن صدای خور خور یا خشن است که هنگام عبور هوا از بافت‌های شل شده در گلو ایجاد می‌شود و باعث می‌شود آنها در طول خواب ارتعاش کنند.

اگرچه خروپف اغلب به عنوان یک اختلال آزاردهنده تلقی می شود، اما در واقع می تواند نشان دهنده یک مشکل اساسی سلامتی یا اختلال خواب باشد. درک علل و عواقب در یافتن درمان قطعی خروپف در خواب موثر بسیار مهم است.

خروپف مزمن و خطرات مرتبط با سلامتی

در حالی که خروپف در برخی از موارد ممکن است خطرات قابل توجهی نداشته باشد، خروپف مزمن و بلند مدت می تواند اثرات مضری بر سلامت جسمی و روانی داشته باشد.

این موضوع می تواند منجر به خستگی در طول روز، تحریک پذیری، مشکل در تمرکز و کاهش بهره وری شود.

علاوه بر این، خروپف مزمن ممکن است نشانه ای از آپنه خواب باشد، (آیا خروپف خطرناک است را مطالعه کنید) یک وضعیت جدی که شامل وقفه های مکرر تنفس در طول خواب است و با افزایش خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و سایر عوارض مرتبط با سلامتی ارتباط دارد.

درمان های گوناگونی برای ازبین بردن این اختلال وجود دارد ولی بطور کلی می توان این درمان ها رو به بخش های:

 • درمان موقت
 • درمان دائمی تقسیم نمود

همچنین این روش ها شامل درمان های تهاجمی و غیر تهاجمی می شوند.

انواع روش های غیر تهاجمی مانند تغییر سبک زندگی – عدم مصرف الکل قبل از خواب، کاهش وزن، ترک سیگار، تنظیم برنامه خواب و.. جز اولین اقداماتی است که بعد از ابتلا به خروپف در خواب هر شخص باید انجام دهد.

درصورتی که همچنان این اختلال ادامه داشت باید به پزشک مراجعه کند و علت اصلی این موضوع را شناسایی و برطرف نماید.

با شناسایی علت یا عوامل ایجاد خروپف خفیف یا شدید و انتخاب بهترین روش درمان قطعی خروپف در خواب  میتوانید از آسیب های بسیاری به سلامت جسمی و روحی خود جلوگیری نمایید.

تفاوت روش های ظاهرا مشابه درمان قطعی خروپف در خواب 

از حیث نوع نتیجه نهایی عمل جراحی UPPP  برای درمان خروپف مشابه با درمان خروپف با لیزر است.

اما از لحاظ نحوه عمل، میزان تاثیر، دروه نقاهت و درد و خونریزی ویا بطور کلی تهاجمی یا غیر تهاجمی بودن این دو روش با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. در این مرکر درمان لیزری خروپف توسط  پزشک متخصص خروپف در تهران صورت میگیرد.

استفاده از ابزار ای کمکی مانند فک بند و دستگاه های cpap نیز یکی دیگر از روش های درمانی غیر تهاجمی برای درمان خروپف است.(درمان خروپف با دستگاه های cpap )

فرم درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین درمان خروپف

Your Name(Required)
شهر محل اقامت
جنسیت
آیا تا کنون تست خواب داده اید
آیا تا کنون اقدام به درمان خروپف نموده اید
آیا از مشروبات الکلی ویا سیگار استفاده می کنید؟
آیا در خواب دچار ایست تنفسی می شوید؟

 بررسی درمان قطعی خروپف با لیزر به عنوان یک راه حل موثر

لیزر درمانی به عنوان یک راه حل امیدوارکننده برای افرادی که به دنبال رفع قطعی مشکلات خروپف خود هستند، ابداع شده است.

هدف این روش غیر تهاجمی کاهش حجم و شدت صداهای خروپف با از بین بردن علل زمینه ای است.

لیزر درمانی به دلیل اثربخشی ،سریع و بدون درد و خونریزی بودن بسیار محبوب است و آن را به گزینه ای جذاب برای کسانی تبدیل می کند که به دنبال حل قطعی مشکلات خروپف خود هستند.

درمان قطعی خروپف با لیزر
درمان قطعی خروپف با لیزر

درمان خروپف لیزری چگونه علل اصلی خروپف را از بین می برد

درمان قطعی خروپف با لیزر در درجه اول بر کاهش حجم بافت های نرم گلو که در هنگام خواب ارتعاش می کنند متمرکز است.

با هدف قرار دادن دقیق و تغییر شکل این بافت ها، لیزر به ایجاد راه هوایی بازتر کمک می کند و به طور موثر خروپف را کاهش می دهد.

این روش معمولا توسط یک متخصص واجد شرایط انجام می شود که از یک دستگاه لیزر مخصوص فوتونا برای تغییر شکل بافت های نرم بدون درد استفاده می کند.

ما برای درمان قطعی خروپف از لیزر فوتونا استفاده میکنیم. این لیزر پیشرفته ترین و موثر ترین نوع لیزر در جهان است.برای اطلاع از هزینه درمان خروپف میتوانید در طول هفته با شماره تماس مرکز درمان خروپف تماس خاصل نمایید.

مراحل لیزر درمانی برای از بین بردن علل خروپف

در طول درمان با لیزرخروپف در خواب، انرژی لیزر با دقت به سمت نواحی خاصی از گلو هدایت می‌شود که به ایجاد خروپف کمک می‌کنند.

گرمای لیزر تولید کلاژن را تحریک می کند که منجر به انقباض و سفت شدن بافت ها می شود. این اثر سفت کننده به کاهش انسداد در راه هوایی کمک می کند و اجازه می دهد جریان هوا  بدون مانع حرکت کند و خروپف به طور قابل توجهی کاهش یابد.

در نتیجه، لیزر درمانی یک راه حل قطعی برای کسانی که با خروپف دست و پنجه نرم می کنند به شمار می آید. با هدف قرار دادن علل زمینه‌ای و تغییر شکل مؤثر بافت‌های نرم در گلو، لیزر درمانی درمانی طولانی‌مدت و قطعی برای این اختلال خواب رایج فراهم می‌کند.

اگر از بیدار شدن با شکایات همسر خود خسته شده اید یا اثرات نامطلوب خروپف مزمن را تجربه می کنید، درمان قطعی خروپف در خواب با لیزر ممکن است پاسخی باشد که به دنبال آن بوده اید.

در زمان درمان قطعی خروپف در خواب معمولاً در مطب پزشک و به صورت سرپایی انجام می‌شود و می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی انجام شود، بنابراین لازم نیست نگران بی هوشی یا احساس درد باشید.

این یک فرآیند سریع و ساده است و بیشتر جلسات آن حدود 30 دقیقه طول می کشد

با درمان قطعی خروپف با لیزر فوتونا با شب های سخت پر مخاطره خداحافظی کنید و به خواب آرام سلام کنید!

آپنه خواب انسدادی چیست؟

آپنه انسدادی یک اختلال خواب است که با وقفه در تنفس یا نفس های کم عمق در طول خواب مشخص می شود.

این وقفه ها می تواند از چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد و می تواند چندین بار در طول شب اتفاق بیفتد. در نتیجه، افراد مبتلا به آپنه خواب اغلب خواب بی کیفیتی را تجربه می کنند و ممکن است در طول روز احساس خستگی و گیجی کنند.

ممکن است افراد دچار آپنه خواب بارها با احساس خفگی در زمان خواب بیدار شوند.

انواع آپنه خواب به چند صورت متفاوت وجود دارد. دو نوع شایع آن آپنه انسدادی خواب (osa) و آپنه خواب مرکزی (csa) هستند. osa زمانی اتفاق می‌افتد که عضلات گلو شل می‌شوند و راه هوایی شما را مسدود می‌کنند و باعث ایجاد وقفه‌های تنفسی مزاحم می‌شوند.

از سوی دیگر، csa کمی متفاوت است و زمانی اتفاق می‌افتد که مغز سیگنال‌های مناسبی را به ماهیچه‌هایی که تنفس شما را کنترل می‌کنند ارسال نمی‌کند.

نوع سومی به نام سندرم آپنه خواب پیچیده نیز وجود دارد که ترکیبی از osa و csa است. این مانند یک مجموعه  از مشکلات خواب است.

خروپف کودکان آیا موجب موجب اختلال در سلامتی آنها می شود؟

خروپف کودکان نیز می تواند گاهی خطرناک باشد. با وجود اینکه این اختلال یک اتفاق رایج در بزرگسالان است، اما می تواند کودکان را نیز درگیر کند.

در حالی که بسیاری از والدین ممکن است خروپف را به عنوان یک موضوع بی ضرر و موقتی نادیده بگیرند.خروپف در کودکان می تواند الگوی خواب آنها را مختل کند و به طور بالقوه منجر به مشکلات سلامتی مختلفی ودر برخی موارد جدی شود.

درمان خروپف در کودکان
درمان خروپف در کودکان

مطالعات نشان داده است که تقریباً 10 تا 12 درصد از کودکان به طور منظم خروپف می کنند. شیوع خروپف بین 2 تا 6 سالگی به اوج خود می رسد و پسران بیشتر از دختران مستعد خروپف هستند. آگاهی والدین از این موضوع و اتخاذ تدابیر مناسب برای رفع آن ضروری است.

افراد چاق بیشتر به خروپف دچار می شوند

اینکه چرا افراد چاق بیشتر به اختلال خواب خروپف دچار میشود بسیار واضح است.

یکی از روش های درمان تهاجمی خروپف انواع عمل جراحی است که در زمان هایی که روش های غیر تهاجمی نتیجه بخش نباشد و خروپف مزمن باشد با صلاح دید پزشک و با توجه به علت اصلی این اختلال یکی از روش های جراحی پیشنهاد می شود. انواع این روش های جراحی شامل موارد زیر است.

 • روش جراحی Uvulopalatopharyngoplasty (UPPP)
 • جراحی سیپتوپلاستی:
 • درمان خروپف با جراحی شاخک بینی
 • فرسایش با فرکانس رادیویی : RFA
 • جراحی فک بالا و پایین MMA
 • قرار دادن پروتز – روش ستونی:
 • درمان قطعی خروپف با لیزر LAUP
 • جراحی برداشتن لوزه

انواع دیگر دیگر درمان های خروپف در خواب

درمان خروپف با روش  UPPP

 

 داخل دهان با و بدون لوزه – در طی جراحی UPPP، جراح بافت داخل دهان شما را برمی دارد و شکل آن را تغییر می دهد و فضا را باز می کند تا بتوانید راحت تر نفس بکشید.

این نوع عمل جراحی داری دوره استراحت و شامل مراقبت های بعد از عمل می شود. این نوع درمان خروپف با جراحی شامل دوره استراحت و مراقبتهای بعد از عمل می شود.

ممکن است بیمار تا چند روز بعد از عمل احساس در و ناراحتی در داخل حلق خود داشته باشد.

uppp عمل جراحی درمان خروپف
درمان قطعی خروپف

درمان با دستگاه های CPAP به عنوان روش غیر تهاجمی درمان خروپف

درمان خروپف با استفاده از دستگاه های CPAP(فشار مثبت مداوم راه هوایی) یک درمان بسیار موثر و پرکاربرد برای خروپف و آپنه خواب است.

این شامل استفاده از دستگاه CPAP برای رساندن جریان مداوم هوای تحت فشار به راه هوایی است که به باز نگه داشتن آن و جلوگیری از ارتعاش بافت هایی که باعث خروپف و وقفه در تنفس می شود کمک می کند.

قیمت درمان خروپف در این روش با توجه به نوع، سری ساخت و نیز قیمت دلار در ایران متغیر است. 

درمان خروپف با cpap
درمان خروپف در خواب

منابع این محتوا

دکتر غلامی

Telegram
Reddit
Twitter
WhatsApp
Email
LinkedIn
پیمایش به بالا