انواع جراحی برای درمان خروپف با توجه به عوامل ایجاد کننده

انواع جراحی برای درمان خروپف معمولا به افرادی پیشنهاد می شود که خروپف برای این افراد به یک مشکل حاد بدل شده است.افراد بسیاری هستند که به دلیل ماهیت، نوع، صلاح دید پزشک و یا عوامل دیگر نتوانستند از روش های غیر تهاحمی برای درمان خروپف خود استفاده کنند و نتیجه لازم را دریافت نماید. برای درمان خود از روشهای تهاجمی مانند انواع عمل جراحی استفاده میکنند. البته درمان های تهاجمی و انواع عمل جراحی می تواند به نوبه خود تاثیرات دیگری را نیز بر سلامت افراد بر جا بگذارد. به همین دلیل است که پزشکان بسیاری درمان قطعی خروپف با لیزر را پیشنهاد می کنند.

انواع جراحی برای درمان خروپف

انواع متفاوت روشهای و تکنیک های جراحی و نواحی دخیل در جراحی متفاوتی برای درمان خروپف مورد هدف قرار میگیرند.روش های گوناگون جراحی بر اساس صلاح دید پزشک و با توجه به اختلالات فیزیکی صورت می پذیرد. جراحی فقط در زمانی که بیمار دچار خروپف مزمن ویا آپنه خواب باشد به عنوان یک راه حل درمانی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

UPPP ،یک روش جراحی است که شامل حذف بافت نرم پشت گلو، از جمله زبان کوچک، تونسیل ها و در بعضی از موارد بافت نرم در پشت گلو است.

تنسیلکتومی و آدنوئیدکتومی گاهی اوقات طی همین جراحی و همزمان انجام می شود. این جراحی یا روش درمان تهاجمی خروپف به منظور درمان آپنه انسدادی خواب انجام می شود(در موردآپنه خواب بیشتر بدانید، آیا خروپ خطرناک است)، به دلیل اینکه گاهی این ساختارها می توانند راه هوایی را مسدود کنند و در حین خواب باعث توقف تنفس تان شوند. درمورد روش جراحی UPPPبرای درمان خروپف بیشتر بدانید.

uppp عمل جراحی درمان خروپف
درمان خروپuppp عمل جراحی درمان خروپف با روش UPPP

(LAUP) روشی است که شامل استفاده از لیزر برای برداشتن یا تغییر شکل بافت های اضافی در استخوان کام و نرم به منظور کاهش خروپف است. این روش که کاملا بدون درد و خونریزی است، تنها در چند جلسه کوتاه مدت می تواند اختلال خروپف را به خوبی درمان نماید. درمان خطعی خروپف  در این مرکز به وسیله لیزر فوق پیش رفته و مدرن فوتونا انجام میگیرد. سطح بالای رضایت مندی مراجعین و مقالات و تحقیقات علمی در خصوص این روش درمانی موجب شده است تا روزانه افراد بیشتری این روش درمانی غیر تهاجمی را برای درمان خود انتخاب نمایند.

روش سوم جراحی سیپتوپلاستی:

این جراحی برای اصلاح انحراف تیغه بینی انجام می شود. این انحراف می تواند مجرای بینی را مسدود کرده و موجب خروپف در خواب شود. سپتوپلاستی شامل صاف کردن سپتوم برای بهبود جریان هوا و کاهش خروپف است. درمورد جراحی سیپتوپلاستی بیشتر بدانید.

روش چهارم درمان خروپف با جراحی شاخک بینی

عمل جراحی کاهش شاخک ها یکی از روش های درمان خروپف است. در این روش برای کاهش اندازه شاخک ها انجام می شود که از ساختارهای استخوانی داخل بینی هستند. این شاخک ها می توانند بزرگ شده و جریان هوا را مسدود کنند. کاهش اندازه شاخک ها می تواند به کاهش خروپف کمک کند.جراحی شاخک های بینی یک روش تهاجمی برای درمان

روش پنجم فرسایش با فرکانس رادیویی : RFA

RFA  یک روش کم تهاجمی درمان خروپف است که از انرژی فرکانس رادیویی برای کوچک کردن و سفت شدن بافت‌های گلو، از جمله کام نرم، برای کاهش خروپف استفاده می‌کند. با روش فرسایش با فرکانس رادیویی برای درمان خروپف بیشتر اشنا شوید.

روش پنجم جراحی فک بالا و پایین MMA

MMA  یک روش جراحی است که شامل جراحی و جابجایی فک بالا و پایین به سمت جلو برای کمک به باز شدن راه هوایی است. این جراحی معمولا در موارد شدیدتر خروپف و آپنه خواب انجام می شود.جراحی فک برای کاهش خروپف چگونه است.

درمان قطعی خروپف 

. در روش درمان لیزری تنها با چند جلسه درمانی بدون درد و خونریزی و دوره نقاعت و یا انجام مراقبت خاص بعد از عمل می توانید بطور قطعی خروپف خود را درمان نمایید. هزینه درمان خروپف با لیزر باتوجه به میزان و شدت عوامل ایجاد کننده خروپف شما و تعداد جلسات مورد نیازتان متغیر است.در این مرکر درمان لیزری خروپف توسط  پزشک متخصص خروپف در تهران صورت میگیرد.

Telegram
Reddit
Twitter
WhatsApp
Email
LinkedIn
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x
پیمایش به بالا